Vaše adresa: Pro nákup je potřeba zvolit adresu a způsob dodání.

O projektu

Nákup z farmy je unikátní projekt českých soukromých farmářů a zpracovatelů, díky kterému se tou nejkratší cestou dostávají na stůl českých zákazníků tradiční české potraviny té nejvyšší kvality. Všechny produkty jsou čerstvé, bez éček, umělých konzervantů, stabilizátorů a barviv. Projekt doplňuje a rozvíjí službu “Mléko z farmy”, která funguje již od roku 2010

Pojízdné farmářské tržiště s více než 1 700 prodejními zastávkami a doručením až k Vám domů.

  1. Všechny výrobky se k Vám dostávají přímo od konkrétního výrobce bez překupníků a obchodníků.
  2. V systému „Nákup z farmy“ prodáváme výhradně výrobky pocházející od zúčastněných farmářů, kteří ručí svým jménem za vysokou kvalitu své produkce i za správné zacházení se zvířaty i půdou.
  3. Nejsme překupníci ani průmysloví velkovýrobci. Jsme čeští farmáři a zpracovatelé, rodinné firmy, které staví na kvalitě, rodinné tradici a odpovědnosti.

Účastníci systému Nákup z farmy

Němcova selská mlékárna Radonice

Provozovatel a garant celého systému. Mlékárna je již od roku 1994 součástí Němcovy farmy v Radonicích, kde Němcovi hospodaří již řadu generací, v současné době na 850 hektarech půdy. Mlékárna dodává do Nákupu z farmy široký sortiment výrobků od čerstvého mléka, jogurtů, másla a tvarohu až po sýry, zakysané nápoje, dětské tvarohové krémy či zmrzlinu. Veškeré zpracovávané mléko pochází od partnerů systému „Nákup z farmy“. Němcova selská mlékárna Radonice se stala Firmou roku 2014 ve Středočeském kraji a je držitelem ocenění „Českých 100 nejlepších 2013“ v kategorii zemědělství a potravinářství. Od roku 2010 je provozovatelem služby „Mléko z farmy.“

Více o farmáři

Koláčkova pekárna

Koláčkova pekárna je rodinná firma specializující se na pečení 100% žitného pečiva. Momentálně pečeme 11 druhů 100% žitného chleba z žitného kvásku. V každém chlebu jsou vedle dané ingredience 3 druhy semínek (slunečnice, len a dýně). Kvásek si vyvádíme od začátku vlastní. Záleží nám na jednotlivých ingrediencích, které si do chleba vybíráme sami.

Více o farmáři

Farma rodiny Millerových

Náš největší dodavatel mléka a spoluzakladatel služby “Mléko z farmy“. Rodinná farma Millerových chová 100 krav plemene holštýn a 45 kusů speciálního plemene jersey, které vyniká vysokou tučností mléka. Zvířata jsou chována v moderních vzdušných stájích, kde mají volnost pohybu s možností venkovního výběhu. Krmení pochází z vlastních polí, kterých Millerovi mají na starosti více než 800 hektarů. Kromě klasických plodin mají také ovocné sady, z jejihž ovoce produkují pro „Nákup z farmy“ přírodní mošty.

Více o farmáři

Řeznictví Václav Holý

Otec a syn Holých provozují svou rodinnou firmu s několikagenerační tradicí ve Velvarech. Pro „Nákup z farmy“ dodávají vepřové maso a výrobky výhradně z čuníků od pana Radosty. V nabídce tak najdete nejen kvalitní vepřové, ale také tradiční produkty jako uzené maso, tlačenku, prejt, paštiky či salám, objednat si můžete třeba kompletní zpracovanou zabijačku z půlky nebo celého prasete připravenou pro uložení do mrazáku. Ve výrobcích nenajdete žádné dusitany, rychlosůl ani stabilizátory a sójové náhražky, ale pouze kvalitní maso a koření zpracované tradičními poctivými postupy.

Více o farmáři

Farma Kámen

Hovězí maso a uzeniny dodává pro „Nákup z farmy“ krušnohorská Farma Kámen, která pracuje v certifikovaném BIO režimu. Svá zvířata chová v přirozeném prostředí horských pastvin bez antibiotik, hormonů či jiných „dobrot“. Součástí farmy jsou i vlastní jatka, zpracovna masa a výrobna uzenin. Maso se před expedicí nechává vyzrát ve speciálních hygienických komorách po dobu tří týdnů.


Více o farmáři

Farma rodiny Martinkovy

Martinkovi dodávají pro „Nákup z farmy“ farmářská kuřata pod značkou FITaFER. Jejich unikátní způsob chovu kuřat v sobě spojuje moderní poznatky a technologie s tím nejlepším z toho, jak chovaly kuřata naše babičky. Kuřata jsou chována v malých skupinách v prostorných výbězích vybavených hřady a rošty a mají tak možnost dostatečného pohybu. Ve stáji je přirozené osvětlení a denní režim, takže kuřata mají i dostatek času na odpočinek a spánek. V komfortním prostředí bez stresu a antibiotik v klidu rostou až 70 dnů, takže jejich maso má úplně jinou kvalitu a chuť, než je tomu u kuřat z velkochovů porážených už ve 35 dnech.

Více o farmáři

Zvěřinový závod Maxmilián

Rodinný zvěřinový závod Maxmilián sídlí v čistém prostředí Hostína u Mělníka, nedaleko zdroj pitné vody pro Středočeský kraj. Do provozu byl uveden v prosinci roku 2010 a splňuje ty nejpřísnější veterinární normy.

Více o farmáři

Ekofarma Kosařův mlýn

Ekofarma Kosařův mlýn se rozkládá v čisté krajině údolí řeky Kocáby ve středním Povltaví, mezi Novým Knínem a Štěchovicemi. Pracuje a produkuje potraviny v režimu BIO, dodržuje tedy všechna nařízení pro produkci masa v ekologicky citlivém režimu, nepoužívá pesticidy, hormony ani jiné nedovolené chemické látky.

Více o farmáři

Farma Rubín

Již čtvrtá generace rodiny Kučerových se na farmě Rubín snaží s přírodou nebojovat, ale porozumět ji...

Více o farmáři

Farma Hanka

Polabská farma Petra Hanky pěstuje pro „Nákup z farmy“ čerstvou zeleninu a bylinky. Na svých polích uplatňuje certifikovaný Systém integrované produkce zeleniny, který v sobě zahrnuje nejpřísnější postupy pro pěstování kvalitní zdravotně nezávadné zeleniny šetrné k životnímu prostředí. Systém „Nákupu z farmy“ zaručuje, že zelenina se na Váš stůl dostane rovnou z pole hned druhý den po sklizni a bez dlouhé přepravy, velkoobchodních překládek a skladování.

Více o farmáři

Farma rodiny Cihlářovy

Rodinná farma Cihlářových se zaměřením především na chov včel a prodej medu je situována do malebného okolí Mělnicka. Farma se věnuje nejenom produkci mědu, ale také chovu včelstev pro zájemce z menších včelařů.

Více o farmáři

1. Selský pivovárek

Třešničkou na dortu v našem sortimentu je originální pivo z 1. Selského pivovárku v Kroměříži, který je součástí farmy rodiny Váňových. Ti hospodaří na úrodné Hané na zhruba čtyřech stech hektarech a ve svém minipivovaru vaří speciální piva podle vlastních receptur, samozřejmě pouze z přírodních surovin, jako je slad a chmel.

Více o farmáři

Pekařství Moravec

Pekařství Moravec je klasickou rodinnou firmou, která vznikla v roce 1991. K pekárně se širokým sortimentem pekařských výrobků postupně přibyly i vlastní prodejny a rozvozová služba. Pro „Nákup z farmy“ Pekařství Moravec dodává tradiční český selský chleba, bez stabilizátorů, enzymů a konzervantů.

Více o farmáři

Farma Romana Ládka

Z farmy Romana Ládka pocházejí vysoce kvalitní přírodní jedlé oleje. Semena slunečnice nebo řepky z vlastních polí jsou na farmě lisována za studena na mechanickém lisu. Takto získaný olej vyniká vysokým obsahem nenasycených mastných kyselin a přírodního vitamínu E.

Více o farmáři

Farma Chmel

Rodinnou farmu v Třebusicích dnes vlastní a provozuje mladá rodina Vojtěcha Švarce a Michaely Nečasové. I oni navazují na dlouhou rodinnou tradici a jsou naším významným dodavatelem mléka od svých padesáti krav.

Více o farmáři

Farma Vlastimila Strnada

Pan Strnad je se svými sedmi dojnicemi naším nejmenším dodavatelem mléka. Jeho kravky, z nichž každá má své jméno, se těší té nejindividuálnější péči, za kterou se odměňují vynikající kvalitou mléka.

Více o farmáři

Farma rodiny Roubíčkových

Roubíčkovi jsou jedni z mála, kteří vydrželi soukromě hospodařit i během totality. K jejich usedlosti dnes patří 75 hektarů půdy, dlouhodobě se specializují na pěstování raných brambor. Pro „Nákup z farmy“ do radonické mlékárny dodávají mléko od svých 12 krav.

Více o farmáři

Farma Pavla Radosty

Na farmě u Radostů se věnují chovu prasat. Odchovávají si vlastní selátka od stovky prasnic. Čuníci jsou chováni na denně vyměňované čisté slámě, krmeni pouze krmivy vyrobenými na farmě, a to až do porážkové hmotnosti cca 140 kg. Jejich maso je tak oproti zvířatům z velkochovů, která jsou porážena v hmotnosti okolo 110 kg, patřičně vyzrálé a díky kvalitnímu krmení a individuální péči také velmi chutné a dobře zpracovatelné.

Více o farmáři

Farma Ondřeje Bačiny

Také Ondřej Bačina je pokračovatelem starého selského rodu. Z jeho podestýlkového chovu slepic v Klíčanech pocházejí naše čerstvá vejce. Slepice mají dostatek prostoru a volného pohybu a jsou krmeny výhradně krmivy vypěstovanými na vlastních polích.

Více o farmáři
Mapa závozu až domů