Naše domácí bylinky

Kdo jsme

Jsme parta kamarádů a máme rádi křupavé saláty a čerstvé bylinky. Na talíři i v hrnci. Bylinky a saláty zkrátka patří do kuchyně. Na vaření i.. jenom tak. Na křupání.

​Chceme tuto naši lásku šířit dál. Mezi vás. Protože si to zasloužíte. Vědět, jak skvěle mohou saláty a bylinky chutnat, když jsou... šťastné.

​V Zdibech u Prahy jsme proto vybudovali hydroponickou farmu.

Proč to děláme

Cestování máme rádi, ale nevidíme smysl v tom, aby to, co jíme, muselo cestovat tisíce kilometrů z jižní Evropy nebo Afriky k nám na talíř. Zejména, pokud si to dokážeme vypěstovat celoročně přímo v Čechách. No a díky lokálnosti a podmínkám, v jakých pěstujeme, častokrát mnohem kvalitněji.

Chceme vám poskytnout zážitek z chutných bylinek a salátů, vypěstovaných s láskou a v kvalitních podmínkách. Lokálně. Bez pesticidů.

Co je to hydroponická farma

Hydroponie je pěstování rostlin tak, že živiny jsou rostlinkám dodávány živným roztokem přímo k jejích kořenům. Rostliny tedy živiny nepřijímají z půdy, ale z vody obohacené o minerály a enzymy, které pro optimální růst potřebuji.

Důležitá je také přítomnost kyslíku, který ničí hnilobné procesy v roztoku. Provzdušnění roztoku pomáhá dostat ke kořenům rostlin potřebný kyslík.

V hydroponii je zásadní cirkulace vody. Co rostliny nespotřebují, nemizí nikam do půdy, ale neustále cirkuluje v hydroponickém systému. Spotřeba vody je tak až o 90% nižší.

Jak pěstujeme

Pěstujeme s láskou v technologicky pokročilé hydroponické farmě v Zdibech u Prahy.

 

Bylinky a saláty pro vás pěstujeme:

 • celoročně

 • indoor

 • pod umělým světlem

 • v kontrolovaném klimatu

 • bez pesticidů

 • s minimálním množstvím spotřebované vody

 • s láskou

A oni jsou proto šťastné.

Proč právě naše bylinky

 • Jsou lokální! Pěstujeme v Česku, prodáváme v Česku. Naše bylinky netráví dlouhé hodiny na cestách.
  Jsou celoročně dostupné! Naše rostliny mají dokonalé prostředí po celý rok! Proto jsou i silnější a plné vitamínů se zdravější barvou. Také mnohem aromatičtější, než je znáte z obchodních řetězců.
  Neznají pesticidy! Naše bylinky neznají postřiky. Po tom, co přistanou ve vaší kuchyni, je nemusíte mýt. Nejsou ničím ošetřovány, ani špinavé od hlíny.
  Krásně voní! Naše bylinky provoní váš dům a budou krásně vonět minimálně týden. To vám garantujeme!
  Jsou čerstvé! Dozrají a my je hned nato sklidíme, zabalíme a vyšleme směrem k vám. Zkrátka... Žádné zbytečné skladování a cestování sem a tam.
  Vydrží čerstvé! Naše bylinky vydrží čerstvé minimálně týden od doručení. Za tím si stojíme.Pokud je samozřejmě hned všechny nezkonzumujete, což je také dost pravděpodobné.
  Šetří spotřebu vody! Název "hydroponie" může u lidí evokovat velkou spotřebu vody. Opak je pravdou. Při hydroponickém pěstování je spotřeba vody až o 90% nižší než při běžném pěstování.

Říká se jí také italská petržel. Má silnou aromatickou chuť, silnější než kudrnka

49.90 Kč / Balíček 25 g

Nikdy neviděly žádné pesticidy či jiné postřiky

64.90 Kč / balíček 150 g

Rukola s výraznou chutí, pěstovaná hydroponicky

64.90 Kč / balíček 50 g

Díky hydroponii mají krásně křupavé listy

69.90 Kč / balíček 150 g