Vaše adresa: Pro nákup je potřeba zvolit adresu a způsob dodání.

Farma Rubín

Na farmě Rubín v současné době hospodaří již čtvrtá generace ovocnářů. Hospodářství zakoupili Josef (1895) a Marie Kučerovi v roce 1947. Z celkových 16,5 ha obhospodařované půdy, pěstovali ovoce téměř na 5 hektarech, především švestky, meruňky, ořechy a jablka. Dobře se rozvíjející hospodářství jim vyrvala násilná komunistická kolektivizace - protože nechtěli vstoupit do družstva, tak je "povýšili" na kulaky, majetek znárodnili a "zaplatili" šesti lety nucené basy.

Jejich syn, Jiří Kučera, sice nemohl pokračovat v hospodaření, ale celý svůj aktivní život pracoval ve Výzkumném a šlechtitelském ústavu ovocnářském v Holovousích. Po "Sametové revoluci" v roce 1989 rodina znovu získala vlastnictví k pozemkům a začala soukromě hospodařit.

Postupně Kučerovi zvětšili plochu obhospodařované půdy a zaměřili se především na výrobu ovoce. Základní snaha zachovat ovoci co nejvíce z jeho charakteristické vůně a chuti rodinu dovedla postupně až k celoplošnému hospodaření v ekologickém režimu a k posklizňovému skladování ovoce v přirozené atmosféře.

Veškeré ovoce splňuje přísné podmínky "dětské výživy".Ing. Miloslav Kučera (1956) pěstuje jabloně, švestky, hrušně a broskvoně na více než 30 ha, původně integrovaným způsobem, nyní v přechodovém období ekologického režimu. Ondřej Kučera (1983) pěstuje jabloně,švestky a hrušně na 10 ha již delší čas ekologickým způsobem a založil extenzivní chov ovcí.

Moto: "Snažíme se s přírodou nebojovat, ale porozumnět jí a své výrobky se pokoušíme co nejvíce prodávat přímo spotřebitelům, bez mezičlánku obchodních řetězců."

61.90 Kč / 2 kg

Oranžovo-červené jablko s nažloutlou dužinou a silně kořenitou chutí

74.90 Kč / 2 kg

Tvrdší hruška vhodná i na uskladnění

61.90 Kč / 2 kg

Žlutá sladká jablka s načervenalými líčky

61.90 Kč / 2 kg
Vyprodáno

Sytě rudé jablko odkud také získalo svůj název.