Selský pivovárek

Český symbol přímo ze statku

Pomyslnou třešničkou na dortu v nové nabídce produktů „Nákupu z farmy“ je i jeden z českých symbolů, náš nejkonzumovanější alkoholický nápoj – pivo. A to konkrétně pivo vyrobené v 1. Selském pivovárku, který sídlí na samém konci Kroměříže s výhledem na malebnou krajinu Hostýnských vrchů. A proč selský pivovárek? Nejen proto, že vaření piva je se zemědělstvím nerozlučně spjato, neboť dvě základní suroviny – slad z ječmene a chmel – jsou zemědělskými komoditami. Ale i proto, že tento pivovárek je součástí krásného statku – statku Nový Dvůr rodiny Váňových.

Impulsem k vybudování této zemědělské usedlosti byla touha sedláka tělem i duší – Jana Váni, začít hospodařit po 15 letech v pronajatých prostorách konečně ve svém. Vznikla tak nejen prostorná, moderní hala na uskladnění zemědělských komodit a techniky, ale i obytná část statku, která byť je nová a moderní, evokuje tradici. Jan Váňa se tu za opravdu velké podpory celé rodiny věnuje pěstování obilnin, řepky, kukuřice na zrno, máku a kmínu. A jak již bylo zmíněno, součástí rodinného statku je i pivovárek. Jde o účelově, ale i architektonicky velmi zajímavý objekt, kde je návštěvníkům kromě prohlídky a koštování piva umožněn i výhled ze střechy na skutečně kouzelnou okolní krajinu.  

Autorem myšlenky postavení vlastního pivovaru je syn Jana Váni Tomáš.

S nápadem postavit vlastní pivovar jsem si pohrával téměř od počátku své „domovařičské“ praxe. Zrealizoval jsem ho za přispění rodiny a mého partnera v podnikání roku 2013. Podařilo se tak nejen využít volný pozemek v rámci statku, který dal celému areálu další estetický rozměr, ale i propojit dvě velmi blízká odvětví – zemědělství a pivovarnictví. Není asi ani nutné dodávat, že vaříme z místních surovin a dle vlastních receptur.
Tomáš Váňa

Kroměřížský pivovárek má však i další rozměr. Hlásí se k zásadám sociálního podnikání, což znamená, že zaměstnává občany znevýhodněné na běžném pracovním trhu. „Založili jsme sociální podnik s tím, že pomůžeme několika šikovným lidem. Všichni naši současní kolegové a kolegyně totiž byli více než rok nezaměstnaní. Realizace našeho záměru byla možná pouze za určité počáteční podpory ze strany Ministerstva práce a sociálních věcí, ale podařil se užitečný skutek. Stát se již nemusí starat o několik nezaměstnaných, kteří v práci pro náš pivovar našli uplatnění a způsob seberealizace. Vznikl tak skvělý a fungující tým, bez kterého si provoz našeho podniku již neumím představit,“ vysvětluje pan Váňa.

V nabídce 1. Selského pivovárku je 18 druhů piva, pro zákazníky „Nákupu z farmy“ byly vybrány nejprodávanější světlé ležáky – Sedláček 11 % a Sedlák 12 %, které se liší silou, alkoholem a hořkostí. „Vyrábíme ale i různé speciály, jako je např. C&K, ležák vídeňský, americké pivo McHugo či pivo Špalda, vařené ze starobylé pšenice. Nabízíme i výrazně chuťově odlišnější piva jako třeba Kill Bill, Imperátor nebo Alleš Gute,“ informuje Tomáš Váňa.

A proč by zákazníci „Nákupu z farmy“ měli kroměřížské pivo ochutnat? „Protože si myslím, že jim bude chutnat. Je nefiltrované, nepasterizované, živé, plné, tělnaté a robustní. A je jedním z produktů, které nabízí naše úrodná Haná, kolébka celé řady tradic spojených s venkovským životem. Tož na zdraví! Na vaše aj na naše.“

0 komentářů