Perníčkův sen

Na více informací o našem novém dodavateli jsme se zeptalí paní Ivany Andrle z Perníčkova snu.

 

Řekněte nám, co nebo kdo je Perníčkův sen?
Jsme tým lidí, co chce dělat poctivou práci. Máme za sebou mnoho let v gastronomii. Provozovali jsme Bistro - kavárničku, kde jsme pekli od housek, přes buchty či buchtičky až po sladké či slané koláče. Perníčkův sen, který měl již několik let zavedenou provozovnu v Haštalské ulici, jsme získali. Stagnující firmu jsme začali rozvíjet k obrazu svému. Zaměřili jsme se na dobrý, krásně a vkusně zdobený perník. Pokračujeme ve výrobě perníkového podkrkonošského závinu Sakrajda s vlašskými ořechy a povidly. 

Jak se vám dařilo?
První rok a Vánoce byly výborné. Nová čistá provozovna v Haštalské ulici nabízela sortiment perníku pro děti i dospělé. Z větší části nás navštěvovali turisté. Překvapil nás velký zájem o těsto a polevy, které si lidé objednávali domů. Od března nás všechny zasáhlo omezení. Cizinci se z Prahy vytratili a my jsme téměř skončili. Začali jsme jezdit ven po různých trzích se stánkem. Léto 2020 bylo velmi povzbuzující, díky nakupujícím, kteří si náš perník vychvalovali. To nám opět zozšířilo obzory. Viděli jsme jak Češi perník milují. Poslední Vánoce jsme prodávali výhradně na farmářských trzích v centru Prahy.

Základem každého dobrého pečiva jsou kvalitní suroviny, takže kvalitní suroviny jsou pro nás to nejdůlěžitější.
Ivana Andrle

Povíte nám něco o vašem perníku?
Základem každého dobrého pečiva jsou kvalitní suroviny. Recept na náš perník jsme sice převzali spolu s pokračováním firmy Perníčkův sen, ale ještě jsme ho vylepšili. Maličko jsme změnili poměr koření, ale především pečeme z vybraných surovin. Používáme například vybranou mouku ze Svijan. Sádlo, které používáme místo ztužených rostlinných tuků bereme přímo od řezníka. Med jsme si dovezli od kamaráda včelaře. Pak ještě cukr, máslo a sodu. Žádné jiné přísady do perníku nepřídáváme. Náš perník je tlustší, bochánkovitý, výborný k okamžité konzumaci. Perník je trvanlivé pečivo. Pro uchování je dobré uzavřít ho v sáčku či plastové krabici. Tak si zachová déle měkkost a bude vysychat pomaleji. Vydrží vám až 6 měsíců. Pečeme perník k jídlu, ať už nezdobený ve staročeském stylu, tak moderněji zdobený perníček pro děti. Tvarované sladké pečivo mělo v historii lidstva převážně slavnostní až magickou funkci. Každý tvar něco znamenal a věřilo se, že při jeho požití přinese třeba dobrou úrodu, zdraví, či lásku. Dnes naše zdobené perníčky vykouzlí především krásný úsměv u dětí, ale i maminky mají radost, že sladký perníček obsahuje samé dobré věci. Slavnostní stůl na Vánoce si snad bez bíle zdobených perníčků neumíme představit.

Jaká je vaše další vize?
Výrobu a prodej chceme zachovat. Propagujeme Perníčkův sen v Praze v místním tisku, ale máme článek například i v japonském časopise. Povzbudil nás zájem o naše výrobky v zahraničí. Naše perníčky jsme zaslali do Francie i do USA. Dodáváme pár prodejnám v Praze a tak jsme oslovili i Nákup z farmy. Věříme, že naše výroba má smysl. Chceme jíst a vyrábět zdravé jídlo a dělat lidem radost. Všechno co do své práce dáváte se někde odráží a my věříme, že i pečením perníčků bude náš svět o trochu veselejší a to je v dněšní tíživé době více než třeba.

Za Nákup z farmy vám velmi děkuji a těšíme se na spolupráci.

 

Pečivo od Perníčkova snu můžete nakoupit zde.

 

Tomáš Němec  Za Nákup z farmy Tomáš Němec

0 komentářů