Covid a mlékárna

Jak jistě víte, tak Nákup z farmy je projektem Němcovy selské mlékárny z Radonic. Mlékárna je nejenom tím hlavním hybatelem celého e-shopu, ale také jedním z dodavatelů a nabízí Vám široký sortiment kvalitních mléčných výrobků.
A jak se v mlékárně změnilo fungování vzhledem ke Covidu? No, změnilo i nezměnilo.
Protože jsme držiteli mezinárodního certifikátu kvality a managementu jakosti FSSC 22000, tak jsme naštěstí nemuseli nastavovat žádná výjimečná pravidla, co se hygieny výroby týká. Čistota a hygiena jsou základem pro kvalitní produkci a v mlékárenském provozu to platí dvojnásobně. Jak si mýt a desinfikovat ruce, to tedy víme.

Je libo návod, jak si mýt ruce?


 
I tak jsme ale samozřejmě neusnuli na vavřínech a vše našim zaměstnancům neustále připomínali. Protože opakování je matka moudrosti a štěstí přeje připraveným. Instrukcí, pokynů a nařízení je opravdu dost.

Jaderná elektrárna Temelín? Ale kdeže, pouze nutné výstrahy u nás v mlékárně.No jo, tak tím jsme vyřešili výrobu, ale jak to udělat s našimi řidiči. Co kdyby ti někde na trase chytli „pana Covida“? No, jednoduše. Všechno zboží mají vždy připravené v separátním chlazeném skladu dopředu a styk s výrobou je tím tedy minimalizován.

Každý řidič má zboží připravené na svém místě.


 
Pak jsme také museli omezit styk našich traktoristů a zaměstnanců z rostlinné výroby s pracovnicemi v mlékárně, protože v běžné době se spolu potkávají v jídelně. A co si budeme namlouvat, vždy je o čem se bavit- co se děje na polích, jak probíhají žně, nebo na druhé straně, kolik sýru se vyrobilo a zda se nějaký stroj nerozbil. Těmto debatám je tedy konec a tyto naše dvě skupiny se v jídelně již nepotkávají. „Chlapi z rostlinky“ mají obědy vždy dopředu připravené na talířích a jen si je ohřejí. Dále platí, že u jednoho stolu sedí maximálně dva lidé.

Dobrou chuť!


 
Tím bychom měli vyřešené stýkání lidí, ale co když Covid ulpí někde na povrchu? Snadná pomoc- nedostatkem desinfekce v mlékárně netrpíme a že se utírají všechny povrchy po každém strávníkovi, to už nám od jara přijde jako naprostá samozřejmost.
Řeknete si a co třeba vzduch? Za dobu pobytu může virus zůstat v místnosti rozptýlen ve vzduchu. Snadná pomoc- desinfikujeme i ten, takže nejenom, že je viruprostý, ale ještě krásně voní.

Desinfikovat, desinfikovat, desinfikovat...!


 
Veškerou potřebnou desinfekci pak poskytujeme i našim řidičům, protože ti právě z mlékárny vyjíždějí na své pravidelné trasy. Vše by ale bylo nebylo možné bez ohleduplného chování vás zákazníků, nošení roušek a dodržování patřičných odstupů. Za to vám děkujeme a věříme, že nás nějaký Covid nezastaví a budeme se na zastávkách potkávat i nadále.

0 komentářů