Čáry, máry pod kočáry!

Blíží se konec měsíce duben, s čímž je beze sporu spojeno pálení čarodějnic a první den měsíce května, tedy lásky čas.

Pálení čarodějnic má dost pravděpodobně historicky přesah až do doby, kdy naše území obývali Keltové, kteří oheň považovali za božský živel a uctívali jej, protože věřili v jeho magickou moc.

Dnešní podoba filipojakubské noci je všem jistě dobře známý lidový zvyk, který se odehrává v noci z 30. dubna na 1. května. Při této příležitosti se staví vysoké hranice a ohniště, na kterých se posléze upalují figuríny čarodějnic, což má symbolizovat odchod všeho zlého. Tato podoba oslav je odrazem hlavně nálady v Evropě v období 15.-18. století, kdy lidstvo pevně věřilo právě v existenci zlých a čarovných bytostí, tedy čarodějnic. Tehdy ovšem nešlo pouze o symbolické pálení ručně vyrobených postaviček, nýbrž o nevinné lidi, kteří byli z čarodějnictví obviněni.

Buďme tedy rádi, že jsou tyto kruté doby za námi a pojďme společně tuto noc oslavit tak, jak jsme zvyklí. Dopřejme si proto kvalitní bezdusitanové uzeniny, měkký a čerstvý pšenično-žitný chléb či dobře vychlazené pivo ze sedmého schodu a samozřejmě dobrou hudbu a pořádnou veselici.

Vezmete-li k čarodějnickému ohni balení (nebo dvě) našich buřtů z farmy Kámen, určitě neučiníte špatnou volbu. Buřty jsou totiž vhodné i pro malé konzumenty, poněvadž neobsahují žádné dusitany, umělá barviva nebo jiné stabilizátory. Jedná se opravdu pouze o výběr toho nejkvalitnějšího hovězího a vepřového masa z podhůří Krušných hor, koření a sůl. Takto jednoduchá kombinace plněná do vepřového střívka způsobí jediné. Průmyslově vyráběné uzeniny už nebudete chtít ani vidět a raději si dopřejete kvalitu právě v podobě buřtů od nás.

K buřtu či klobáse neodmyslitelně patří také čerstvý chléb k zakousnutí. Pokud jste zvyklí na klasiku, neznáme lepší volbu, než Počernický chléb. Je to chléb samozřejmě bez stabilizátorů, emulgátorů a jiných chemických aditiv. Jednoduše žito, pšenice, BIO žitný celozrnný kvas a droždí jsou tak kvalitní základní suroviny, že chléb žádné další „dobroty“ už zkrátka nepotřebuje.
Nemusíte se ale obávat, že by se měkkost a křupavá kůrka hned po upečení vytratila. Pokud jej po zakrojení zabalíte do utěrky a položíte na suché místo, vydrží i několik dní velmi chutný.

 

V případě, že si potrpíte na 100% žitný chléb plný vlákniny a vitaminů v podobě nejrůznějších semínek a těch nejkvalitnějších BIO surovin, máme pro Vás pečivo z Koláčkovy pekárny.

Zde máte opravdu na výběr. Ať už si vyberete celozrnný chléb, chléb s italským parmazánem, nebo dokonce netradičně černě zbarvený chléb Carbon, který obsahuje aktivní černé uhlí, určitě neuděláte chybu ani v jednom případě.

 

A na závěr něco, čím tu vydatnou večeři takzvaně „spláchnout“. Nenapadá nás asi nic lepšího, než dobré pivo. Pořádné pivo bez jakýchkoli bylinek, koření a ovoce – pouze slad, obilí, chmel, voda a kvasnice. Z nabídky můžeme doporučit nejen klasiky jako jsou dvanáctistupňový Sedlák či jedenáctka v podobě Sedláčka, ale například specialitu Fortuna Major. Zde se jedná o za tepla i studena chmelený světlý ležák, který naprosto dominuje svou hořkostí a plnou chutí.

Přejeme Vám hezké prožití čarodějnic a dobrou chuť!

 

0 komentářů